Anasayfa / TARIM HABERLERİ / DESTEKLEMELER / Tarımsal Destekleme Listeleri Askıya Çıktı

Tarımsal Destekleme Listeleri Askıya Çıktı

Yozgat’ın Sorgun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, çiftçilerin 2011 yılı Mazot Gübre Desteklemesi isim listesinin askıya çıktığını belirterek, çiftçilerden isimlerini kontrol etmelerini istedi.
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen
Sorgun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, ilçe genelinde 8 bin çiftçinin mazot gübre desteklemesi için başvuruda bulunduğunu belirterek, “Çiftçilere ait destekleme listesi ile fark ödemesi desteği ( ürün pirim desteği) almak için ilçe müdürlüğümüze müracaatta bulunan bin 100 çiftçiye ait isim listeleri İlçe Müdürlüğümüz web sitesi bulunmaktadır. Ayrıca tüm Belediye Başkanlıkları ve köy muhtarlıklarında da askıya çıkarılmıştır. Bu desteklemeler ile ilgili ilçe müdürlüğümüze başvuran çiftçilerimizin kimlik ve arazi bilgilerinin yazılı olduğu askı listelerini dikkatlice incelemeleri gerekiyor.” dedi.

Çiftçilerin listede gerek kimlik bilgilerinde ve gerekse tarımsal destekleme bilgilerinde yanlışlık olduğunu tespit eden çiftçilerin ilçe müdürlüklerine bizzat gelerek düzelttirmeleri gerektiğini ifade eden Türkmen ” Askı süresi sonrasında kesinleşen listeler, ödemelerin yapılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilecektir. Listeler Bakanlığa gönderildikten sonra yapılacak itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.” diye konuştu. – Yozgat (İHA)

Hakkında Levent KIRCA

Paylaşmak güzeldir...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiftçi 2015’te ne kadar kredi kullandı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığın 2016 bütçe görüşmesinde çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerle …

Tarım Danışmanları Kadro Bekliyor

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sisteminin kaldırılacağı yönündeki söylentiler, tarım danışmanlarını ayağa kaldırdı. Konuyla ilgili olarak …